Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Varné desky

Podrobnější odpovědi

Mám si pořídit plynovou desku?

Desky mohou být vyrobeny ze smaltovaného plechu nebo sklokeramiky. Některé desky jsou vybaveny pojistkou proti zhasnutí plamene. Dražší varné desky mohou disponovat turbohořákem (Whirlpool AKM 480) nebo WOK hořákem (Siemens ER 847501).

Na výběr máte mezi elektrickým a automatickým zapalováním. Podstatou elektrického zapalování je elektrický výboj, který zapálí plotýnku. Automatické zapalování umožní zapálit plotýnku jedním otočením tlačítka. Díky pojistce proti zhasnutí plamene se nemusíte bát, že vám plamen zhasne. Turbohořák je nazýván pro svůj výrazně větší výkon oproti ostatním hořákům, hořák WOK využijete při přípravě jídel, vyžadující prudké osmažení. Ovládání je samozřejmě manuální. Nezapomínejte na mřížky! Dejte si pozor na to, aby mřížka zajišťovala dobrou stabilitu položeného nádobí. Pakliže se rozhodnete pro koupi plynové desky, její instalaci by měl provézt pracovník plynoservisu.

 

Proč vybrat sklokeramickou varnou desku?

Desku můžete ovládat manuálně nebo dotykově. Víceokruhové varné zóny umožňují zapnutí části varné desky, která odpovídá ploše dna nádobí. Sklokeramické desky (stejně jako ostatní) mají indikátor zbytkového tepla, který ukazuje plochy s velkou teplotou. Některé desky jsou schopny udržet teplotu již připraveného pokrmu. Máte-li doma děti, uvítáte dětskou pojistku. Při stisku jakéhokoliv tlačítka se nic nestane. Pomocí červeně svítící kontrolky vás všechny desky informují o vyšší teplotě varných zón a tedy nebezpečí popálení.

Mají dokonale rovný a hladký povrch. Díky sklokeramickému materiálu Ceranu je teplo ze spirál vyzařováno přímo nahoru a ne do stran. Což značí velkou úsporu energie. Dotykové ovládání je umožněno senzorovými tlačítky v příslušné části sklokeramické desky. Víceokruhové varné desky také vedou k úspoře energie, na to nezapomínejte. Desky obsahují různé ukazatele, které vás informují o teplotě na desce, o tom, které zóny jsou zapnuté a podobně. Nemusíte se bát, že byste na něco zapomněli.

 

Porovnat varné desky