Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Varné desky

Jak vybrat varnou desku?

Požadavky na moderní kuchyňské vybavení zapříčinily zánik klasického sporáku. Do domácností se začínají vkrádat varné desky nejčastěji v kombinaci s vestavěnou troubou. Koupě varné desky není nejlevnější investice, proto vám rádi její výběr přiblížíme následujícími řádky. 

Rychlé odkazy:

Indukční varné desky
Varné desky s indikátorem zbytkového tepla

Odkazy na varné desky osvědčených výrobců:  Mora, Fagor, Baumatic, Whirlpool, Electrolux

 

Mám si pořídit plynovou desku?

Nespornou výhodou plynových hořáků je schopnost rychlého ohřevu, snadná regulace a okamžité snížení teploty. Levnější plynové varné desky jsou vyrobeny z dobře známého smaltovaného plechu. Cenově začínají na 3000 Kč. S rostoucí cenou narazíte na nerez a sklokeramiku.

 

Mám raději zvolit desku elektrickou litinovou?

Tam, kde není plyn, budete muset vybrat desku elektrickou. Starší litinové nahrazují moderní sklokeramické a indukční. Nevýhodou elektrických litinových desek je velmi dlouhá doba na zahřátí plotýnky a také déle chladnou. Spotřeba energie je velká. Naopak největší výhodou je cenová dostupnost.

 

Proč vybrat sklokeramickou varnou desku?

Hlavní výhodou sklokeramické desky je nízká spotřeba, která v kombinaci s jednoduchou údržbou, vysokou účinností ohřevu a dalšími vlastnostmi z ní činí nejoblíbenější typ varné desky.

 

Co jsou to indukční varné desky?

Narazíte-li na pojem "studené vaření", jedná se o vaření na indukční desce. Hlavní výhodou je ještě větší úspora energie než u desek sklokeramických. Deska skutečně ohřívá pouze dno nádoby. Nevýhodou poté je jednak vyšší cena spojená s pořízení desky a nutnost používat kovové nádobí. Co se týká funkčnosti indukčních varných desek, jsou totožné se sklokeramickými.

 

Vybrat Varnou desku podle parametrů

 

Porovnat varné desky