Gorenje IS 655 SC

Pro mnohé kuchařky bude tato indukční varná deska splněným snem. Má řadu užitečných a praktických funkcí, které vám ušetří čas, práci a organizaci nádobí na varné desce, zvlášť pokud chystáte jídlo pro více lidí. V takovém případě jistě oceníte funkci XpandZone, která během okamžiku propojí varné zóny a vy můžete pohodlně naskládat i velké XXL hrnce a pánve. Funkce PowerBoost Supreme zajistí intenzitu a rychlost vaření. Odpočítávací časovač nabídne pomocnou ruku ve chvíli, když se potřebujete vzdálit, a přesto chcete, aby se jídlo bezpečně dál vařilo. Na své si přijdou i opozdilci, na které myslí funkce StayWarm. Udrží teplotu pokrmu na sedmdesáti stupních. Jídlo bude chutné a voňavé, jakoby se právě dovařilo. O bezpečí se během vaření postará také dětský zámek, který uzamkne varnou desku.

Princip indukční desky

Velkou předností indukčních desek je rychlost, úspornost a bezpečnost. To proto, že indukční deska zahřívá pouze dno nádoby, zbytek desky je chladný a díky tomu bezpečný. Ohřev je dvakrát rychlejší než u klasických plynových desek. Teplota se nastavuje pouhým dotykem, takže můžete snadno předejít přetečení, nebo se naopak kochat rychlostí přípravy pokrmů.

Materiál desky

• Propojené varné plochy
    • Intuitivní ovládání
    • Snadné čištění
  • , zakoupeno v OKAY.cz

• vybírala jsem celkem dlouho, než jsem našla tuto
    • flexi zóna
    • časovač
    • jediná nevýhoda, kterou jsem zatím našla je ta, že minutka jde až od 10min výše. Nižší čas nenastavíte

Desku mám zatím namontovanou několik dní, takže nemohu posoudit... nevím, proč mám psát recenzi na něco, co používám 1 den...

• , zakoupeno v OKAY.cz

Oválná zóna
Booster
WOK plotýnka

Dostatek prostoru pro XXL nádoby díky XpandZone

Pokud aktivujete tuto funkci, můžete bez problému využívat a vařit doslova na celé ploše varného panelu. Během okamžiku vám nabídne propojení zón a díky tomu víc prostoru pro větší nádobí. Indukční deska má dvě XpandZones, čili jedna může být aktivní a na druhé můžete vařit odděleně jako na běžné varné ploše.
Dostatek prostoru pro XXL nádoby díky XpandZone

Rychlost a intenzita díky PowerBoost Supreme

Pokud spěcháte a potřebujete ušetřit každou minutu, jistě oceníte funkci PowerBoost Supreme. Zajistí mimořádnou intenzitu a zkrátí dobu čekání. Například dva litry vody se ohřejí za neuvěřitelné čtyři minuty, což je opravdu časově velmi úsporné.
Rychlost a intenzita díky PowerBoost Supreme

Praktická funkce StayWarm

Celá vaše rodina si díky této funkci může pochutnat na příjemně teplém a čerstvém jídle. Funkce StayWarm udržuje jídlo v konstantní teplotě sedmdesát stupňů. Jídlo si zachová svou původní chuť a vůni.
Praktická funkce StayWarm

Nepostradatelný odpočítávací časovač

Pokud máte dobrý odhad a víte, kolik času je potřeba na přípravu daného pokrmu, nastavte si časovač a varný panel se automaticky sám po uplynutí dané doby vypne. Je to praktické a jednoduché. Když je jídlo hotové, zazní pípnutí. Odpočítávací časovač můžete pohodlně nastavit až na 99 minut.
Nepostradatelný odpočítávací časovač

Dětský zámek

Tuto funkci ocení zejména rodiče malých dětí. Zná to každý. Neposedné dětské ručičky jsou zvídavé a snadno mohou zapnout to, co nemají. Funkce „dětský zámek“ spolehlivě blokuje ovládací panel a zabraňuje nežádoucímu přenastavení navolených parametrů.

Časovač Funkce časovač
SmartControl
StayWarm (udržování teploty 70C)
PowerBoost Supreme
XpandZone
Dětský zámek Bezpečnostní zamčení ovládání varné desky
Celkový počet varných zón použitelných zároveň 4
Barva rámečku / Broušená hrana
Elektrický příkon (W) 7200 W
Napětí (V) 220-240 V
Kmitočet (Hz) 50/60 Hz
Typ zástrčky Bez zásuvky a připojovacího kabelu
Šířka výrobku (mm) 595 mm

• , zakoupeno v Electro World

• Propojené varné plochy
    • Intuitivní ovládání
    • Snadné čištění

• výkon (oproti předešlé indukci je to na Boost opravdu fičák)
    • Flexi zóna (super na pekáč)
    • funkce StayWarm (možná to samé jako na výkon č.1)
    • časovač (někdo psal že nejde nastavit minutka pod 10min - jde to, musí se jen zmačknout ikona časovače dvakrát)
    • Booster na všech plotýnkách
    • stejně velké plotýnky (přijde mi nepraktické mít malinkatou jednu plotýnku jako např.Elektrolux)
    • zámek - musí se držet dost dlouho, než se odemkne (cca 10s)
    • povrch - žilkování, nebo co to je na plotýnkách, hůře se čistí než klasika hladký povrch, ale je to jen maličkost :)
    • celkem citlivé ovládání - pokud při vaření otřu poprskaný panel, hned se vypne
    • občas se na Booster nechytne levá přední plotýnka

Po 9 letech odešla indukce Candy, tak jsem dlouho vybírala novou. Strávila jsem nad tím dlouhou dobu, až jsem se rozhodla pro tuto. Jelikož mám možnost porovnat se značkou Candy, Concept i Elektrolux, tak jsem nakonec stejně vybrala tuto. I přes mírné nedostatky bych si ji ale pořídila znovu. Vařím na ni dnes a denně a po 4 měs. bez problémů.

Jediný nedostatek byl ve volbě intern.obchodu Okay, který mi první indukci přivezl totálně rozštípanou v neporušeném obale, nechtěl si jí odvézt zpět, tahanice s reklamací, na placené infolince to nikdo nebral, na mail neodpovídali... nakonec objednáno z Mall.cz a bez problému...

• flexi zóna, rychlé vaření

Plní funkce nad mé očekávání

• Jsem moc spokojená. Zatím jsem nenašla žádné mouchy.

• Skvělá věc - dětský zámek ! Funguje i na naše kočky
    • dobrý výkon a úžasný design

Podobný spotřebič u nás v rodině chyběl, a tento je výborná volba

• Varna deska, kterou jsem si prala
    • časovač, snadné ovládání
    • dobry vyrobek
    • zatím nic nemohu vytknout

Jsem spokojená, i když je dražší, je bezvadna

• Praktické funkce - časovač, bezpečnostní zamknutí aj.
    • Super design
    • Skvělá údržba

• Několik praktických funkcí
    • Časovač a SmartControl StayWarm (udržování teploty 70C)
    • Krásný design
    • vyšší cena

Využívám všechny funkce, pro mne je super. Dobrá volba.

• cena x výkon - spokojenost

volba byla jednoduchá, tuto desku znám od kamarádky, jinou jsem ani nehledala

• krásný design
    • dostupná cena
    • užitečné funkce
    • pohodová údržba

První důvod proč jsem si vybrala tuhle desku, byl její vzhled. Moc se mi líbí tvar "plotýnek", černá barva mi ladí do kuchyně. Vyhovuje mi indukce, i když jsem kvůli ní musela kupovat nové hrnce i pánvičky. Ale práce s ní je mnohem lepší. Hodně využívám funkci časovače, když vařím třeba rýži nebo luštěniny a vím přesně jak dlouho se bude jídlo vařit. Doufám, že mi varná deska co nejdýl vydrží, protože jsem s ní fakt velice spokojená.