Electrolux EHH 46540FK

• , zakoupeno v aWORLD

• Škála místo tlačítek +/-
    • velké vařící plochy
    • chytne i malý hrneček na velké plotýnce

Vadí mi tam to tlačítko na spojení s digestoří.
    Vyšší spotřeba v režimu stan-by.

• , zakoupeno v ELLAND

• ok

nic

• , zakoupeno v KASA.cz

Naše první indukce. Funguje dobře a intuitivně, bez hluku. Mokrá tlačítka saozřejmě nereagují, ale to je určitě problém všech dotykových ploch

Materiál desky
Automatické vypnutí
Displej
Oválná zóna
Booster

Indukční samostatná varná deska ELECTROLUX EHH46540FK. Indukční samostatná varná deska Electrolux EHH 46540 FK v černém provedení. Díky intuitivnímu posuvnému ovládání můžete dotykem nebo posunutí prstem zvolit perfektní teplotu pomocí jediného plynulého pohybu. Díky profesionální indukční technologii této varné desky Electrolux EHH46540FK nedosahuje její povrch nikdy vysokých teplot. Rozlitá jídla se proto nikde nepřipečou a lze ji vyčistit krátkým otřením. Tato varná deska EHH46540FK je vybavena ovládáním DirectAccess, které nabízí zcela intuitivní způsob nastavení úrovně vaření – stačí se dotknout a posunout přímo na správné nastavení. Ovládací prvky této varné desky Electrolux EHH46540FK jsou navržené tak, aby k nim byl vždy okamžitý a jednoduchý přístup. Stačí se natáhnout a provést úpravy. Začněte díky funkci posílení výkonu této varné desky vařit rychleji. Poskytuje vám extra výkon, díky kterému okamžitě dosáhnete nejvyšších teplot. Někdy se od vaření potřebujete odvrátit. Pomocí funkce Stop+Go se proces vaření pozastaví jedním dotykem – a opět se spustí se stejnými nastaveními. Časová funkce EcoTimerTM vypíná varnou zónu před ukončením nastaveného času tak, aby optimálně využil zbytkové teplo zóny. Funkce CleverHeatTM je 3 stupňová kontrolní funkce pro zbytkové teplo.

Indukční samostatná varná deska ELECTROLUX EHH46540FK.

Posuňte přímo na ideální nastavení teploty – nebo se jí jednoduše dotkněte
Vždy dokonale čistá – díky indukční technologii
Zcela intuitivní ovládání – stačí se dotknout a posunout
Přímý přístup ke všem ovládacím prvkům – díky panelu na varné desce
Ušetřete čas okamžitým dosažením vysokých teplot
Pozastavte vaření – a znovu v něm pokračujte – jediným dotykem

Přehled dalších vlastností:

Nezávislá deska s vlastním ovládáním
Typ desky: indukční
Deska se skosenými hranami
Okamžité nastavení: technologie dotykového posuvného ovládání
Indukční zóny s funkcí zesílení výkonu
Detekce hrnců a pánví
Levá přední zóna: indukční, 2300/3700W, 210 mm
Levá zadní zóna: indukční, 1800/2800W, 180 mm
Pravá přední zóna: indukční, 1400/2500W, 145 mm
Pravá zadní zóna: indukční, 1800/1800W, 180 mm
Automatické rychlé zahřátí
Funkce STOP and GO pro rychlé zastavení a opětovné spuštění zóny
Zámek funkcí
Dětská bezpečnostní pojistka
Zabezpečení desky: automatické vypnutí
Zvukový signál s funkcí vypnutí
Přičítací časovač
Časová funkce EcoTimerTM
Časové funkce
Funkce CleverHeatTM
Jednoduchá instalace díky přichycovacímu systému
Hlavní barva: černá

Vlastnosti:

Instalace: Samostatná varná deska
Instalace: Vestavný spotřebič
Typ výrobku: elektrická varná deska
Designová řada: Inspiration
Barva: černá
Materiál ovládacího panelu: sklo
Typ rámečku: zkosený – 1
Ovládání: elektronické, Kite 14 steps
Bezpečnostní prvky: automatické vypnutí
Kontrolní funkce: 3 krokové využití zbytkového tepla, akustický signál, automatické zahřátí, funkce POWER (Booster) = rychlé ohřátí, dětský zámek, přičítací časovač, Eco časovač (využití zbytkového tepla), Zajištění/odjištění ovládacího panelu, minutka, vypnutí zvuku, Funkce STOP+
Ovládání: posuvné dotykové ovládání
Indikátory zbytkového tepla: 7 segmentů

Energetický informační list:

Max. příkon: 7400 W
Typ ohřevu desky: plně indukční
Frekvence: 50/60 Hz

• , zakoupeno v aWORLD

• Škála místo tlačítek +/-
    • velké vařící plochy
    • chytne i malý hrneček na velké plotýnce

Vadí mi tam to tlačítko na spojení s digestoří.
    Vyšší spotřeba v režimu stan-by.

spokojenost

• , zakoupeno v ELLAND

• ok

nic

• posuvné ovládání
    • časovač
    • funkce stop+go
    • automatické vypínání, když je deska prázdná
    • občas blbě reaguje i na suchou ruku
    • moc rychle se vypíná, když sejí něco nezdá
    • pípá, i když je vypnutá
    • horší údržba

Nejvíce mi vyhovuje fakt, že nemusím desetkrát mačkat + a -, jednoduše stisknu rovnou požadovanou teplotu. Velikost plotýnek je ideální. Potíž je, když si něco položíte tak, že se to omylem dotýká dotykového panelu (což je jedna dvě) nebo ho jen jemně otřete lehce navlhčeným hadrem. Moc rychle se vypne (protože rychlé přejetí suchou utěrkou očividně nestačí) a můžete všechny teploty a časovače ploten nastavovat znovu. Povrch samozřejmě reaguje na jakýkoliv dotyk, ne jen na prsty, takže přejet lehce panel hadříkem, aby na něm nebyly otisky, je třeba dělat opatrně, abyste si hned nezapli jinou plotnu nebo jinde nepohli s teplotou. Povrch se mi na rozdíl od ostatních udržuje hodně blbě, přestože mi jídlo ven neprská a nádobí používám vesměs velmi kvalitní, dělají se mi na povrchu těžko čistitelné čmouhy a fleky.

• , zakoupeno v Luxusni-elektro.eu

• Zatím vše ok, super dot.ovládání, lepší než předchozí indukce od Candy, ale již 6 let uběhlo. Snad vydrží alespoň 6 let a budu spokojený.

Jednoduché ovládání a rychlost ohřevu.

• Rychlost ohřevu
    • Snadné ovládání a údržba
    • Minutka

Protože jsem se při výběru rozhodovala hlavně na základě recenzí, taky jednu přidám. Desku používám asi 3 měsíce. Designově pěkná, absence ochranného rámu jsem se zpočátku bála, ale zatím je deska v celku, bez odštíplých okrajů. Po zkušenostech s dotykovým ovládáním u sklokeramické desky jsem měla obavy, ty se ale ihned po zapnutí desky nepotvrdily. Ovládání jde hladce, vyhovuje mi určit si stupeň ohřevu přímo a ne několikrát ťukat na jedno tlačítko. Po zakrytí ovládacího panelu (poklička, utěrka, ale i rozlitá voda) začne deska alarmovat a poté se i vypne. Interval samovolného vypnutí mi přijde hodně krátký-než stihnete zareagovat, máte vypnuto, ale je to o zvyku. Deska alarmuje i při čištění (pokud je na ovládacím panelu i malá vrstvička vody) i když je vypnutá, což je trochu otravné. A to jsem i vypnula nadbytečné zvukové signály. Co se minutky týče, tak využívám odpočet času hlavně při vyvařování potřeb pro malého. Po uplynutí doby přestane plotýnka hřát, ale deska alarmuje, tak k ní stejně musíte. Bonus navíc je, že si jde nastavit časovač na každou plotýnku zvlášť. Dětská pojistka - při prvním zapnutí je automaticky zapnutá. Vypnout lze, ale pouze s návodem, s intuitivním ovládáním v tomto případě nepočítejte. :) Ale funkce je určitě dobrá a bylo to pro mě rozhodovací kritérium. Stop n go funkce dobrá, když máte rozvařeno na více plotýnkách a potřebujete si rychle od plotny odskočit. Plotýnky se vypnou, ale deska si pamatuje nastavení všech plotýnek a po návratu v klidu pokračujete ve vaření. Velikost plotýnek je akorát pro většinu hrnců. Na bzučení desky se dá zvyknout. Pokud jídlo provařím a chci pouze jídlo udržovat teplé, musím výkon snížit téměř na minimum a i tak probublává... Obecně je vaření na indukci taková rychlovka a musela jsem si na to zpočátku zvyknout. Ani jsme nekupovali rychlovarnou konvici. Celkově jsem s touhle deskou ale spokojená. Splnila moje požadavky a byla i za rozumný peníz. Takže doporučuju.

• , zakoupeno v KASA.cz

• šikovné dotykové ovládání (možnost okamžitého nastavení požadovaného stupně)
    • samostatný časovač pro každou plotýnku
    • šikovnost ovládání je vykoupena velikostí ovladačů, které logicky zmenšují prostor pro umístění hrnců
    • při položení hrnce na ovládací část se celá deska vypne a zruší se nastavené minutky

Zatím provozujeme týden, takže celkem brzo na detailnější hodnocení. Proto zatím dávám "jen" 80%, vzhledem k nevýhodám zmíněným výše, ale jinak zatím spokojenost. Hlavně aby vydržela, původní deska jiné značky byla poruchová a tak musela z pryč domu.
    Ještě bych zmínil své překvapení v podobě zapojení pouze na 2 fáze. Deska bohužel na 3. fázi není připravena - můžete zapojit buď 1 nebo 2. Ale tuto informaci jsem předem nikde nenašel. Co do fukčnosti asi vliv mít nebude, proto neuvádím jako nevýhodu.

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

:-)